Bidet přídavný průtokový - sprška

Kód zboží : #15 na dotaz na dotazDostupnost :

Značka : KJ Svitavy - ČR

Cena s DPH 995 Kč

Bidet přídavný průtokový - sprška

Kompletní montážní sada na sestavení bidetu sprškového - průtokového  na WC.

 

 

Návod na sestavení složení  bidetu

Velimi  účinný bidet,který můžete dodatečně namontovat na téměř každé WC, které má nádržku a rohový ventil dole-kombinované WC.Pokud nemáme k dispozici přívod vody,je třeba tento přívod připravit,nejlépe vzadu za mísou WC.

Věříme,že montáž zvládne alespoň trošku šikovný kutil,v opačném případě využijte služby-instalatéra,pro kterého je to rutijní záležitost,cca 1-2 hodiny práce,dle typu WC.

Jednotlivé komponenty jsou zobrazeny na zadní straně obalu a také na našich internetových stránkách,včetně fotografií sestavené bidetové trysky před montáží na WC.Také v balení naleznete podrobný návod na sestavení.

Tato montážní sada je určena k montáži na studenou vodu,pokud uvažujete o teplé vodě,je třeba dokoupit směšovač,který není součástí sady,ale je možno ho na vyžádání dodat (cena 350,00 Kč). Tento směšovač je třeba namontovat do stoupacího vedení mezi teplou a studenou vodu.Toto připojení je zejména vhodné do bytových jader panelových bytů,kde je snadný přístup a montáž.

Tuto montáž doporučujeme provést odbornou firmou a nechat si vyvést vývod na ventil bidetové trysky teplou (smíšenou) vodu.

Při sestavování postupujte dle obrázků.Nejprve uzavřete přívod vody do domu,nebo bytu.Následně zdemontujte stávající rohový ventil na přívod vody do WC a propojovací tlakovou hadici.Dle obrázku sestavte šroubení a rohové ventily,v sadě najdete vše potřebné,včetně těsnící teflonové pásky.Je třeba si dát pozor pouze na ozdobný kroužek.Je třeba ho osadit mezi vsuvku a T-kus.Na ozdobném kroužku před vložením přihněte přítlačné vylisky kroužku směrem ven,aby se pří přitažení zabránilo deformaci kroužku.Celé šroubení sestavte tak,aby při přitažení kroužek dosedl na obklad a schoval vsuvku.

Po sestavení šroubení budete mít jeden rohový ventil na přívod vody do nádržky WC a druhý na přívod vody do bidetu.Pro lepší ovladatelnost a také rozlišení použijte z přiložených ventilů pákový na přívod vody do bidetu,otočný si ponechte na přívod vody do WC.Po uzavření obou rohových ventilů je možno obnovit přívod vody do bytu,či domu.Přesvědčte se o těsnosti nového šroubení a rohových ventilů a pokud je vše v pořádku,napojte stávající tlakovou hadici,kterou jste již dříve zdemontovali,spolu s původním rohovým ventilem.Po otevření rohového ventilu máte opět funkční WC,proveďte kontrolu těsnosti a funkce WC. Na druhý rohový ventil nasaďte hadicovou koncovku,těsnění (zezadu) a převlečnou matici.Po utažení převlečné matice navlečte hadičku na přívod vody do bidetu.Je třeba trošku zručnosti,protože hadička musí těsnit a někdy se obtížněji nasazuje.Pomůžeme si navlhčením hadicové koncovky,hadičku nasadíme až na konec koncovky a zajistíme perovými kroužky-2ks.Hadičku,vzhledem k její lehkosti přilepíme pomocí izolační pásky na zadní stranu WC a konec vedeme středem pod záchodovým prkénkem.

Zůstává nám pouze montáž trysky.Z důvodu různých typů WC od nespočetně dodavatelů dodáváme perové závlačky v základním provedení.Tyto je třeba přihnout,(nejlépe kombinovanými kleštěmi) dle typu WC,liší se sílou stěny a otvory na splachování.

Na obrázku č.1 je natvarovaná perová závlačka na WC se sílou stěny asi 5mm,na obrázku č.2 je perová závlačka na sílu stěny asi 10mm a na obrázku č.3 je WC pouze s otvory na splachování (použijeme ten největší uprostřed misy).Po natvarování závlaček vložte tyto do předvrtaných otvorů na trysce,trysku nasaďte zespodu na hranu WC,pomocí perových závlaček umístěte trysku do středu WC.Tryska musí držet napevno,pokud nedrží,je třeba zmenšit ohyb závlaček.Věříme,že pokud se Vám to nepodaří napoprvé,tak napodruhé zcela určitě.Závěrem celé montáže nasadíme hadičku na trysku a opět zajistěte perovými kroužky.

Toto je vše k sestavení a nyní bude Vaší odměnou komfort bidetu na WC,který docílíte pouhým otevřením ventilu.Po vykonání potřeby zůstáváte sedět na WC a pomalu otevřete ventil,kterým regulujete vydatnost trysky.Doporučujeme otevírat ventil pomalu,stačí minimální otevření.Směr vodního paprsku je nasměrován přesně tam,kde je to žádoucí,sílu regulujte otevíráním a uzavíráním ventilu.Voda teče buď studená,nebo teplá,dle Vašeho uvážení,ale já osobně preferuji raději studenou,navíc studenou vodu doporučují lékaři mimo jiné i jako prevenci hemeroidů.

Po několika použitích Vám to jistě půjde k Vaší naprosté spokojenosti a zakrátko si nebudete umět představit WC bez naší bidetové trysky.

 

Proč doplnit svoje WC o bidetovou trysku?

1.Velice příznivá cena ve srovnání s dodávanými bidety.

2.Po instalaci směšovacího ventilu je možno nastavit,popřípadě regulovat teplotu vody.

3.Zvýší úroveň Vaší hygieny,ideální pro prevenci hemeroidů,pro ženy nepostradatelný v období menstruace.

4.Užití mokré očisty doporučuje většina lékařů a léčitelů a navíc špinavé ruce si také jen neutíráte papírem....

5.Nezabere další místo a plně nahrazuje klasický bidet,ideální do malých-panelákových WC.

6.Ideální také pro osoby se sníženou pohyblivostí a seniory,žádná složitá manipulace se sprškou,žádné stříkání vody všude kolem-stačí jen otočit kohoutkem.

7.Finančně úsporný,podstatně se zmenší spotřeba toaletního papíru.

8.Velice jednoduchá montáž,ovládání a údržba.Žádná složitá elektronika,100% spolehlivost.

9.Veškeré komponenty jsou povrchově upraveny,navíc tryska,hadicová koncovka,závlačky a kroužky jsou vyrobeny z nerezového materiálu-neomezená životnost.

10.V neposlední řadě je to kvalitní Český výrobek,žádná Korea,nebo Čína. 

 


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace.